Print this page

Ενιαίος Δήμος

Διατελέσαντες Δήμαρχοι του Καλλικρατικού Δήμου Βάρης Βούλας Βουλιαγμένης

ΑΑ Από Εως Ονοματεπώνυμο Link
3ος 01/09/2014   Γρηγόρης Κωνσταντέλλος http://konstantellos.gr/
2ος  24/03/2012 31/08/2014 Σπυράγγελος Πανάς http://www.spirospanas.gr/
1ος  01/01/2011  24/03/2012 Γρηγόρης Κασιδόκωστας  

 

Βάρη

Καπετανέας Παναγιώτης του Σωκράτη (Δήμαρχος)

Από 1-1-2007 μέχρι 31/12/2010

Αναστασίου Δημήτριος του Γεωργίου (Δήμαρχος)
Από 1-1-2003 μέχρι 31/12/2006

Μπαγλατζής Κωνσταντίνος του Δημητρίου (Δήμαρχος)
Από 1-1-1999 μέχρι 31/12/2002

Μπαγλατζής Κωνσταντίνος του Δημητρίου (Κοινοτάρχης)
Από 1/1/1995 μέχρι 31/12/1998
Από 1-1-1991 μέχρι 31/12/1994
Από 1-1-1987 μέχρι 31/12/1990

Νάσσος Κωνσταντίνος του Δημητρίου (Κοινοτάρχης)
Από 1-1-1983 μέχρι 31/12/1986
Από 1-1-1979 μέχρι 31/12/1982
Από 8-4-1976 μέχρι 31/12/1978

Παϊζης Παναγιώτης (Κοινοτάρχης)
Από 1-6-1975 μέχρι 7-4-1976

Αγγελόπουλος Ηλίας (Δ/vτης Δημ. Σχολείου Βάρης) (Κοινοτάρχης)
Από 25-10-1974 μέχρι 31-5-1975

Χρέη Προέδρου Κοινότητας εκτελούσε ο Γραμματέας της Κοινότητας
Γκίκας Ιωάννης του Βασιλείου
Από 1-10 μέχρι 24-10-1974

Σπυρίδων Παπασπύρου (Κοινοτάρχης)
Από 7-10-1970 μέχρι 30-9-1974

Νικόλαος Μαρώτης (Κοινοτάρχης)
Από 9-1-1968 μέχρι 6-10-1970
Από 1-9-1964 μέχρι 9-1-1968

Γεώργιος Πάσχος (Κοινοτάρχης)
Από 1-1-1960 μέχρι 30-8-1964
Από 1-1-1955 μέχρι 31-12-1959

Ευθύμιος Κατσανδρής (Κοινοτάρχης)
Από 23-9-1952 μέχρι 31-12-1954

Φίλιππος Μπαγλατζής (Κοινοτάρχης)
Από 26-1-1952 μέχρι 22-9-1952

Αναστάσιος Νάσσος (Κοινοτάρχης)
Από 14-7-1951 μέχρι 25-1-1952

Ευθύμιος Κατσανδρής (Κοινοτάρχης)
Από 29-11-1947 μέχρι 13-7-1951

Δημήτριος Μπαγλατζής (Κοινοτάρχης)
Από 20-3-1947 μέχρι 28-11-1947

Σωτήριος Αργυρίου (Κοινοτάρχης)
Από 1-7-1946 μέχρι 19-3-1947

Δημήτριος Μπαγλατζής (Κοινοτάρχης)
Από 5-4-1946 μέχρι 31-6-1946

Αλέξανδρος Περσάκης (Κοινοτάρχης)
Από 5-4-1945 μέχρι 4-4-1946
Από 11-5-1941 μέχρι 4-4-1945
Από 9-10-1938 μέχρι 10-5-1941

Ιωάννης Δήμας (Κοινοτάρχης)
Από 1-10-1937 μέχρι 8-10-1938

Αλέξανδρος Περσάκης (Κοινοτάρχης)
Από 1-1-1936 μέχρι 30-9-1937
Από 1-1-1936 μέχρι 31-12-1936
Από 1-1-1935 μέχρι 31-12-1935
Από 3-4-1934 μέχρι 31-12-1934
Από 1-8-1932 μέχρι 2-4-1934
Από 11-6-1931 μέχρι 31-7-1932

Βούλα

Μάντεσης Γεώργιος 1999-2010 (Δήμαρχος)

Φαμέλης Αντώνης 1996-1998 (Δήμαρχος)

Αποστολάτος Άγγελος   1987 - 1996 (Δήμαρχος)

Κιούκης Ιωάννης  1983 - 1986 (Δήμαρχος)

Κιούκης Ιωάννης (1979 -1982)  (Κοινοτάρχης

Τζάϊδας Ν   1964 - 1967  & 1975 - 1978 (Κοινοτάρχης) 

Δόγκας Γ   1937 - 1939 (Κοινοτάρχης) 

Βουλιαγμένη

Κασιδόκωστας Γρηγόρης (Δήμαρχος)

2006-2010
2002-2006
1998-2002
1994-1998
1990-1994
1986-1990

Καραγεώργος Πατρίκιος 

1982-1986 (Δήμαρχος)
1978-1982
1975-1978

Παναγιωτίδης Χρήστος  1973-1974

Αδαμόπουλος Πάνος    1964-1973

Χαραλαμπίδης Δαμιανός  1961-1964

Λαμπρόπουλος Λάμπρος  1956-1960

Αδαμόπουλος Πάνος  1955-1956

Φουρναράκης Διονύσης  1954-1955

Ολυμπίτης Γεώργιος  1951- 1954

Τζωρτζάκης Δημήτριος 1948

Ολυμπίτης Γεώργιος 1946- 1948

Λάγιας Ιωακείμ 1945-1948

Παπαβασιλείου Τάκης  1937-1945